Uverejnené

NEPEČENÉ ČOKOLÁDOVO KOKOSOVÉ REZY

Na dnes chystám ďalší zo svojich nepečených dezertov. Pár ingrediencii: Len čokoláda, kokos, kokosový tuk. A cukru prípadne iného sladidla skutočne podľa uváženia. A ak ste fanúšikom PALEO alebo KETO, toto je pochúťka aj pre Vás. Samozrejme ak použijete tie správne ingrediencie. Nech sa páči, návod. Riaďte sa aj svojou intuíciou.

Čo k tomu:

  • 7 dl kokosových lupienkov
  • 2 dl kokosového tuku, rozpusteneho len pri izbovej teplote
  • sladidlo podľa Vašich preferencii, ja som použila obyčajný cukor cca 2 polievkové lyžice
  • 4,5 dl čokoládovych lupienkov alebo doma nastrúhanej čokolády. Ja som tentokrát použila 88 % čokoládu DOLFIN z našej ponuky, ktorú som si nasekala na skôr menšie lupienky
  • papier na pečenie

Ako nato:

Tácku alebo plech vystelieme štvorcom s papiera na pečenie, cca 20 x20 cm.

V mise dáme dokopy kokosové lupienky, kokosový tuk a cukor, premiešame. 2 dl kokosových lupienkov som nechala na posypanie.

Túto kokosový hmotu premiestníme na papier, ktorý máme pripravený na tácke. Vytvarujeme do požadovaného tvaru, uhladíme a stlačime do pevnej vrstvy.

Dáme do mrazničky.

Čokoládu si rozpustíme vo vodnom kupeli a necháme naozaj len scveľmi mierne schladiť. Čokoládu nalejeme na kokosovú vrstvu a rovnomerne uhladíme. Fakt, že je čokoláda tekutá a stále teplá, umožní jej čiastočne zaťečenie do kokosovej vrstvy.

Čokoládovú vrstvu posypeme kokosovými lupienkami a vrátime do mrazničky.

Po 1 – 2 hodinách opatrne nakrájame a môžeme hneď podávať.

ČOKOLÁDOVO KOKOSOVÉ REZY

Čím väčsie kokosové lupienky použijeme, tým drobivejši bude výsledný produkt. Aj tu platí, KVALITA VÝSLEDNÉHO PRODUKTU ZÁVISÍ OD KVALITY POUŽITÝCH SUROVÍN. Verím, že budete spokojní.